Nieuws

Laatste wedstrijd voor de IZGS-mannen in Apeldoorn

Laatste wedstrijd voor de IZGS-mannen in Apeldoorn

 

Door Jeroen

Een week geleden werd ik aangenaam verrast toen ik te horen kreeg dat ik was ingeschreven voor de teamcompetitie in Apeldoorn. Het was al een tijdje geleden sinds mijn laatste training na de wedstrijd in Zeewolde. Dit kwam als een welkome afwisseling na lange dagen klussen in mijn nieuwe huis in Arnhem.

In Apeldoorn voegde ik me bij mijn teamgenoten Maarten, Gerard en Wietse. Het schema liep wat uit, waardoor we de kans kregen om ons andere team, bestaande uit Erik-Alexander, Oskar, Ruben en Arne, aan te moedigen tijdens het zwemmen en de wissel. Sommigen, zoals Erik, waren enigszins gefrustreerd omdat ze te veel hadden gezwommen (je wordt met een stok op je hoofd getikt als je nog maar een baan te gaan hebt, maar dit ging nogal eens mis).

De wedstrijd vond plaats in een 50-meterbad, met twee teams in elke baan. Onze strategie was dat Wietse zijn eigen race zou zwemmen en hopelijk met Maarten en Gerard zou kunnen draften. Ik was benieuwd hoe ik het er vanaf zou brengen, maar al snel na de start merkte ik dat het niet al te soepel ging. Mijn armbewegingen verliepen stroef, en ik was opgelucht dat ik gedurende de helft van de tijd achterin een klein groepje kon meezwemmen met schoolslag. Uiteindelijk kroop ik na 15 minuten vermoeid het water uit. Gerard en Maarten hadden het wat makkelijker gehad, maar door de chaos was hun zwemtijd niet optimaal.

Onze strategie om Wietse vooruit te sturen werkte echter uitstekend. Hij wist ons in een 50-meterbad maar liefst twee keer te lappen tijdens de 750 meter zwemmen. Hij kwam dan ook met een aanzienlijke voorsprong als eerste uit het water en moest tijdens het fietsen vier mannen voor zich dulden, maar maakte dit goed tijdens het hardlopen. Hij leek goed hersteld te zijn van de Gelreman van de week ervoor.

Apeldoorn bood een prachtig fiets- en loopparcours met veel heuvels en een route door de bossen. In het begin fietste ik zij aan zij met Gerard en hoopte ik dat we tijdens het hardlopen weer tegen elkaar zouden strijden, zoals tijdens de training op woensdag. Het was echter teleurstellend dat hij al snel uit het zicht verdween. Uiteindelijk wist ik mezelf te herpakken en nog enkele deelnemers in te halen.

Het was een geweldige race en uiteindelijk eindigden we als zesde in de uitslag met ons team. Dit was waarschijnlijk mijn laatste wedstrijd voor IZGS. Ik wil iedereen bedanken voor de talloze tips en de motivatie die ik heb gekregen tijdens trainingen en wedstrijden.

Geniet ervan en tot de volgende race!

Reacties

Log in om de reacties te lezen en te plaatsen

Onze sponsoren